1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Користење на PC-то како фиксен телефон.

Дискусија во форумот 'Телефонија и телеграфија' започната од Cevi, 6 Декември 2009.

1. Cevi

Cevi
    Intern

333
    32
    5 Февруари 2009
    Машко
    Веќе има една слична тема како оваа но мене ме интересира конкретно како да примам и праќам повици на фиксен телефон преку копмјутерот?Постои ли и кој е тој софтвер за да се постигне ова?
    Иначе имам АДСЛ интернет преку D-Link модем.

2. petar.bt

petar.bt
    Intern

731
    20
    12 Август 2007
    и мене ова ме интересира. јас имам телефонија од телекабел со Thomson модем.

3. CyberSpic

CyberSpic
    Intern

823
    26
    14 Април 2007
    Треба да имаш fax modem. Не оди поврзувањето преку интернет или интернет модем, туку телефонската линија влегува во факс модемот и го користиш твојот компјутер како телефон. Некои факс модеми имаат приклучок за слушалки на нив, а некои факс модеми се поврзуваат со компјутерските слушалки/микрофон.

п.с. Факс модем е од тие првите модеми што се користеа за 56 кбитен интернет со ептен скапите импулси :D

Сподели

Вчитување...