1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Користење на PC-то како фиксен телефон.

Дискусија во форумот 'Телефонија и телеграфија' започната од Cevi, 6 Декември 2009.

 1. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко
  Веќе има една слична тема како оваа но мене ме интересира конкретно како да примам и праќам повици на фиксен телефон преку копмјутерот?Постои ли и кој е тој софтвер за да се постигне ова?
  Иначе имам АДСЛ интернет преку D-Link модем.
   
 2. petar.bt

  petar.bt
  Intern

  731
  20
  12 Август 2007
  и мене ова ме интересира. јас имам телефонија од телекабел со Thomson модем.
   
 3. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Треба да имаш fax modem. Не оди поврзувањето преку интернет или интернет модем, туку телефонската линија влегува во факс модемот и го користиш твојот компјутер како телефон. Некои факс модеми имаат приклучок за слушалки на нив, а некои факс модеми се поврзуваат со компјутерските слушалки/микрофон.

  п.с. Факс модем е од тие првите модеми што се користеа за 56 кбитен интернет со ептен скапите импулси :D
   

Сподели

Вчитување...