Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Користени лаптопи

Статус
Затворена за нови мислења.

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
xbl9k додаде нов оглас:

Користени лаптопи - Проценка

Здраво,

Се продаваат следниве лаптопи, би ве замолил за проценка :

1. Dell Inspiron 3567
CPU : i3 - 7130U
RAM : 8GB ddr4
SSD : 128gb m2 samsung
Display: HD True life touch display


2. Dell Inspiron 3567
CPU : i3 - 6006U
RAM : 8GB ddr4
SSD : 128gb sata sk hynix
Display: HD

3. Dell Inspiron 3567
CPU : i3 - 7020U
RAM : 8GB ddr4
SSD : 240gb sata kingston
Display: HD

4. Dell Inspiron 3567
CPU : i3 - 6006U
GPU : amd r5 m430
RAM : 8GB ddr4
SSD : 240gb sata kingston
Display: full hd anti glare...

Видете го целиот оглас...
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
battery health ? работни саати на дисковите ? козметичка состојба? ако гатаме, ќе ги проценам вака
1. - 6000 денари
2. - 5000 денари
3. - 5500 денари
4. - 6000 денари
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
battery health ? работни саати на дисковите ? козметичка состојба? ако гатаме, ќе ги проценам вака
1. - 6000 денари
2. - 5000 денари
3. - 5500 денари
4. - 6000 денари
Фала ти за проценките, додадени информации за дисковите, батериите и козметичка состојба. :)
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
Додадени цени, лаптопите се со лиценциран windows 10 доколку му значи на некој.
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
Останат само

Acer Aspire E1

CPU : N2820

RAM : 4GB ddr3l

SSD : /

Display: HD

Battery: 37,000 mWh / Full charge capacity : 30,029 mWh

Цена : 3500 денари

Додавам на продажба :

2 адаптери за Dell лаптоп 45w

1 адаптер за Acer лаптоп 45w

1 адаптер за Sony лаптоп 90w

1 адаптер за Lenovo лаптоп 65w

800 денари парче

1 17.3 HD+ 40 pin lcd display за лаптоп

Цена : 1200 денари
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
Продаден и Acer лаптопот.

Останато :

2 адаптери за Dell лаптоп 45w

1 адаптер за Acer лаптоп 45w

1 адаптер за Sony лаптоп 90w

1 адаптер за Lenovo лаптоп 65w

800 денари парче

1 17.3 HD+ 40 pin lcd display за лаптоп

Цена : 1200 денари
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.271
Мислења
977.683
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно