• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кориснички групи

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Еве вака, како не би отварале посебни теми за вашите кориснички групи кој ќе ги креирате или ги имате креирано. Ја отварам оваа тема со наслов "Koриснички групи". Овдека можете да си ја промовирате вашата корисничка група, и да оставите линк до неа.


Моментални јавни кориснички групи:


Група: Графички дизајнери
Опис: За сите графички дизајнери на форумот.
-
Група: Mozilla Firefox
Опис: Група на корисници на Mozilla Firefox.
-
Група: Бета Тестери
Опис: Група која извршува бета тестирање на IT.com.mk.
-
Група: discomgoogolation
Опис: Интернер зависници сме или што??!??
-
Група: ГНУ/Линукс
Опис: Група на ГНУ/Линукс корисници и ентузијасти.
-
Група:Веб портал за Македонија
Опис: За сите оние кој ќе учествуваат или едноставно сакаат да се запознаат со проектот.

*Sorry Commie што ти упаѓам у пост но за доброто на сите е :))
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Значи групата http://it.com.mk/forum/group.php?groupid=3 Mozilla Firefox е повторно отворена за нови членства, бидејќи се потребни повеќе членови за промовирање на Фајрфокс во Македонија. Затоа зачленете се за да почниме со промовирање на Фајрфокс побрзо.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,983
Мислења
854,191
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно