• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Корисни Линкови

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Еве мислев да ги споеделам овие два линка доста корисни кога станува збор за игри:
првиов проверува дали може на вашиот компјутер да се игра некоја игра а списокот на игри е доста долг
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srl
а за вториов сигурно повеќето знаат но за тие што не знаат hamachi е програм за LAN играње на интернет
http://www.hamachi.cc/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,036
Членови
30,032
Најнов член
musicenthusiast
На врв Дно