• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Корисни апликации за OS X

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
[URL="http://www.bresink.com/osx/TinkerTool.html"]TinkerTool
Многу интересна алатка за МАК корисниците. Дозволува додатно подесување на системот, а мене намногу ми се свиѓа за опцијата Develop на Сафари. Со неа можат да се прават интересни гачки, + може да се смени User Agent (идентификација на прелистувачот) и да се мами на страни за симнување на големо :p---------------

Adium
Прекрасен месенџер со поддршка за скоро сите инстант месеџинг сервиси + прекрасен дизајн-------------

VLC[/URL]
Медиа плеер со поддршка на скоро сите формати на медиа!-----------

iSquint
Прекрасен конвертер на видео и аудио фајлови. Комплетна замена за Total Video Converter for Windows!---------

Genius
Програмче многу корисно при учење и меморизирање на прашања.
More to come!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,080
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно