Корисни апликации за Андроид

alumen :)

On your way to fame
6 јануари 2012
1,122
588
Скопје
дали некој знае апликација што ја има тестирано Remote Web Cam. Сакам да видам моментално дома што снима веб камерата кај мене преку мобнилниот или пак да има опција кога ке регистрира движење да ми стигнува известување на мојот мобилен. Значи ми треба апликација со која ќе можам веб камерата да ја користам како видео надзор.

И мене ме заинтересира ова, знае некој ?
 

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1,083
1,437
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64
moze predlog za video downloader app ? youtube i sl
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,537
4,762
Има нова 4.6.16 верзија на Плеј Стор. Можете да го форсирате апдејтот. Во Settings доле притиснете на Build Version на Play Store, ќе ви се апдејтува.

Еве што има ново

http://www.androidpolice.com/2014/0...ption-tweaked-ui-forced-self-update-and-more/
Кај мене веќе се апдејтувал самиот... Брз е за тие работи изгледа. :D
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,350
5,253
OfficeSuite Professional 7 е бесплатен на Amazon Appstore уште 8 часа, па побрзајте.
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,350
5,253
Треба ова да се инсталира прво за да ги превземаш апликацииве?

http://www.amazon.com/gp/mas/get/android/ref=mas_rw_ldg

Треба ако сакаш да ја имаш на телефонот право, доколку сакаш да ја имаш на твојот акаунт додека е бесплатна па после да ја инсталираш кога сакаш, не треба. Може од компјутер да ја купиш на акаунтот
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,537
4,762
Јас ви ја препорачувам Sofascore, или пак Rezultati, српскиот сајт.
 

The_Man

Unstoppable
18 ноември 2009
2,341
2,007
Јас ви ја препорачувам Sofascore, или пак Rezultati, српскиот сајт.
Леле незнаеш колку сум ти благодарен за оваа sofascore. Пред некој ден ја инсталирав rezultati и многу ми сметаше тоа што е иос порт,голем финт,нема сетинзи...
Ама оваа sofascore е перфекција.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,537
4,762
Нема проблем. И јас барав едно време добра апликација за резултати со некои додатоци и по пробување на не знам веќе колку од нив, ја најдов софата и излезе нешто многу добро. :)
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,575
884
Дали некои знае корисна апликација за симнување музичиња или видеа од YouTube за смартфон поточно за ХТЦ Оне М7 ???
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,575
884
Не,се уште не,ама наскоро ќе рутирам инаку кое е апликација некое друго ???
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,799
14,989
Корисни апликации без реклами:

QuickPic > Ултра брза замена за дифолтниот прегледник на фотографии (Gallery). Користи кеширање
Unit Converter (Wopnersoft) > Конверзија на се и сешто
GSam Batery Monitor > Гестаповски точни анализи на потрошувачката на батеријата.
Tesla Led > без досадни реклами и без многу тупење. Има стробо, на допир, цело време, полициско (ова не им требало баш) светло
Password Keeper > едноставно и безболно чување на вашите лозинки. Без тупаџиски фори за синхронизација или сместување во клауд. КОристи врвна енкрипција и може да ги експортира сите лозинки во текст фајл (енкриптиран или без)
Unified Remote - > Иако не во целосна верзија, нуди доволна количина на опции да можете да контролирате еден куп апликации на вашето PC преку Wi-Fi без реклами. На вашеиот компјутер го активирате серверскиот дел на програмата (кој не баринсталација) и „чудото“ работи без проблем. Моја препорака
(исто така има римот глушец и тастатура)
RealCalc (Quartic Software) - прилично напреден калкулатор кој ќе ги задоволи и најголемите пицајзли. Без реклами!

Со оваа листа и со Pixel Dungeon ја завршив мојата сага за инсталирање на програми во мојот телефон. Уште ми фали васер вага (либела) но без реклами па ако знае некој едноставна програма од тој тип нека пише овдека.
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,799
14,989
Ова се програми без реклами for real...
Едноставни ефикасни. Небаре се „составен“ дел од телефонот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
870,505
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно