• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Копањето крипто-валути не претставува кривично дело во Македонија

Sancho Sanchez

Gaining Experience
12 октомври 2016
270
282
Изгледај и ти ова па верувај после дека биткоин е нерегулирана и независна и не знам шо таму.

View: https://www.youtube.com/watch?v=XfcvX0P1b5g

40 минути е видеото, неам време да го гледам, ама ако имаш време за денгубење еве ти мој предлог:

Најди ми сорс код од Len Sassaman, баш сакам да го споредам со првата верзија на биткоин клиентот, па шо знајш може и ќе најдеме некоја сличност :)
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5,699
6,489
Мелмак
И јас неам време за барање сорс код и објаснување на работи на други кои веќе некој убаво ги објаснил во 40 минути.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1,203
2,176
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
  • Скоро цел месец нема значително опоравување на вредноста на криптово.
  • Се почесто се наоѓа по некој лагер на графички по продавнициве, независно од цените кои се уште неразумно високи.
  • Зачестија и огласиве за графички на форумов.
Ова ми личи многу на втора половина од 2017 година, ќе пука балонов изгледа ? или грешам ?
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4,345
4,121
Од лани ова време до сега е добри 2х посилна валутата, така да не гледам каде е проблемот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,174
Мислења
879,573
Членови
30,802
Најнов член
nestorosky_187
На врв Дно