1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Конвертирање од .vb во .exe

Дискусија во форумот 'Visual Basic' започната од ProNoob, 14 oктомври 2010.

 1. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
  Kako da go kompajliram prethodno izraboteniot proekt .vb vo .exe fajl?
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,476
  25,517
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Научете се на пишувате наслови.
  Фала.
   
 3. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Штом го имаш проектот избилдај го и ќе го добиеш .exe во
  my documents>visual studio>projects>ime na proektot > bin >debug
   
 4. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
  A Dali Moze Preku Release?
   
 5. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
 6. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
  Лол знам како се Буилдова .. него јас го отворам .exe преку РЕЛЕАСЕ во фолдерот..и нема никакви проблеми :)
   
 7. Jovan.74

  Jovan.74
  Intern

  209
  6
  6 Јуни 2010
  Машко
  Тогаш што не ти е јасно ?
   
 8. CrAzY_MaN

  CrAzY_MaN
  Intern

  59
  7
  27 Јули 2009
  Пензионер
  Хмм но зошто кај мене ги отвара овие фајлови а кај моите другари не ? ти ставам сите фајлови од дебуг во рар , им го пракам го отпакуваат и не им го отвара.... ?
   
 9. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  593
  203
  21 Август 2010
  Машко
  @Crazy_man Да не им бара некоj DLL фајл ?
   
 10. Fearless

  Fearless
  Gaining Experience

  753
  188
  22 Јули 2009
  Машко
  Затоа што треба да направиш инсталација за проектот која ќе се инсталира кај твоите другари и ќе може да ја користат. Во таа инсталација ќе бидат вклучени и библиотеки кои се потребни за да програмата работи на компјутерот каде што ќе се инсталира.
   
 11. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  884
  64
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  Твоите другари да не немаат инсталриано .NET Framework?
   

Сподели

Вчитување...