1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Конвертирање на асп во пхп

Дискусија во форумот 'PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)' започната од darko, 21 Јануари 2011.

 1. darko

  darko
  Intern

  35
  0
  17 Јануари 2008
  Имам една страна пишувана во асп сакам да ја конвертирам во пхп видов на нет дека постојат некој конвертори ги користел ли некој овие конвертори и со колкава точност ги конвертира па ако знае некој нека сподели искуство позз
   
 2. tetkapersa

  tetkapersa
  Intern

  3
  0
  6 oктомври 2008
  Малце тешко иде тоа друже, дека различен е кодот на асп а различен ан пхп, има софтвери на нет за конверзација но ако ме прашаш мене не е препорачливо, треба да седнеш убаво да направиш план на асп кодот и убаво во пхп да го напишеш
   

Сподели

Вчитување...