• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Конвертирање DTS во AC3 аудио кај MKV формат

Fic_CC

Intern
5 октомври 2011
1
0
Дали има некој програм, кој го конвертира DTS аудиото од HD филмови MKV во AC3, за да може да го чита на телевизор кој не чита DTS аудио.
Прочитав на друг странски форум дека ова може да се прави преку VLC media player ама не ми успева. Ајде ако има некој искуство или знаење во оваа работа нека помогне.
Однапред ви благодарам
 

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
485
87
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Пробај со Total Video Converter HD v3.71 има доста опции за да подесиш, највероватно треба да го смениш само аудио кодекот во АС3.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,802
Членови
30,762
Најнов член
ristecona
На врв Дно