• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kонвертирање ANSI во Unicode, Outlook

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Дали некој има искуство со конвертирање на PST фајлот на Outlook од АНСИ во Уникод?
Се до Аутлук 2002 форматот на ПСТ е АНСИ и има ограничување на големината на фајлот до 2 ГБ. Кога ќе се надмине лимитот настанува куршлуз.
Форматот на Outlook 2003 е Unicode и има лимит на pst фајлот, мислам, околу 20 ГБ, што е повеќе од доволно за меилбокс.

Е сега ако го закачам 2002-ПСТ во Outlook 2003 не врши работа, односно си останува АНСИ формат.

Значи ми треба некој конвертор од АНСИ во Уникод на .пст фајлот. Изгуглав едно програмче Upstart, ама е shareware и го нема по торент и другите шеринг страни.

(за нелегални ствари ПП)

Благодарам!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,996
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно