• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kontera ContentLink

Katerina

Intern
5 јуни 2007
9
0
In-text Advertising

Доста добар концепт на In-text Advertising. До Kontera ќе ги додадам и Vibrant Media.
Овој концепт е можеби и најдобро и најинoвативно решeние за проблемот "web annoying advertising", зашто корисникот може да ја види рекламата во различен формат (flash,текст, слика или видео) само доколку направи mouse over врз двојно подвлечените линкови.

Но, мое мислење е дека треба да се внимава со ваков вид на реклами (се разбира во зависност дали сакате да имате постојан traffic или брзо заработени пари), зашто можете за кратко време да ги избркате вашите посетители на други сајтови. Знам со сигурност дека и Clickz.com беше меѓу првите сајтови на кој забележав ваков вид на реклами, но..сега се тргнати.. I wonder why ..:zbunet3:

За исплатливоста споредбено со Adsense не можам да ви кажам, но како што почитав на повеќе форуми, Google изгледа дека испраќа "подебели" чекови.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,747
Мислења
831,718
Членови
28,729
Најнов член
anaa28_
На врв Дно