Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Конкуренцијата се буди

Статус
Затворена за нови мислења.

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
i telekabel ponudija nov paket ili dopolnuvanje na stariot
ete konkurencija sto znaci
za podetalni informacii na sajtot na telekabel ima novo flaerce
e sega e prasanje mtnet ili telekabel?
aj neka odgovori nekoj pobrgu cekam do utre pred da odam nekade da uplatam
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
126
i telekabel ponudija nov paket ili dopolnuvanje na stariot
ete konkurencija sto znaci
za podetalni informacii na sajtot na telekabel ima novo flaerce
e sega e prasanje mtnet ili telekabel?
aj neka odgovori nekoj pobrgu cekam do utre pred da odam nekade da uplatam

јас би ти рекол-пробај ги телекабел, и вака и така немаат договор па ако не ти чини префрли се на мт нет :bravo:
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
i jas taka si mislam so me kosta...hmmm mozebi modemot so treba da go platam? a gledam tamu imaat i polovni.. e so e razlikata sea poloven? nema garancija? ne cini? aj tips malku...
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
За само 1000ден., па тоа е џабе каков ADSL со договор, бегај. Сега на потег останува Cabletel да видиме што тие ќе понудат, бидејќи цело Скопје е од нив покриено.
 
D

DimitarMK

Гостин
и од он.нет ми кажаа по емаил од кога ги изнапцув :)...од следната недела очекувајте нови пакети :)
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
Нема подобра опција од МтНет АДСЛ. Точка.

(читај стабилност, квалитет на услуга, брзина, достапност, латенција).
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19

Па добро речиси цело Скопје во фаза е на опфаќање на цел регион. Незнам колку знаеш дека ги купи сите кабелски оператори, освен Телекабел и сега поставува мрежа и во Аеродром. Пред некое време добивме супер понуди, но сега би очекувал уште подобри понуди, бидејќи колку што имам слушнато се носи кабел од Бугарија.
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Аии телекабел каква заебанција направиле...за 2000 ден добиваш неограничено, а брзина посел паке 1Mbps...замачкување очи...али како и да е зајакот лежел во МТ...тие повлекуваат...али засега ја држат и најдобрата понуда 100GB стабилен трансвер...
 

drownz

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
Аии телекабел каква заебанција направиле...за 2000 ден добиваш неограничено, а брзина посел паке 1Mbps...замачкување очи...али како и да е зајакот лежел во МТ...тие повлекуваат...али засега ја држат и најдобрата понуда 100GB стабилен трансвер...

Не е 1500 ?
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Телекабел нема во Карпош II така?
Таа кабловксата Зора ја купи Cabletel? Не ги знам точно.
Баш ме интересира што пакети нудат, пошто сакам од октомври да си ставам интерент 24/7 а не како сега со dial-up, ем спор, ем изгор цена.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
јас би ти рекол-пробај ги телекабел, и вака и така немаат договор па ако не ти чини префрли се на мт нет :bravo:

И МтНет имаат опција на неопределено, 200 денари е поскапо, разликата сега не е толку голема колку што беше.. (Плаќав 1300 наместо 700 пред 1 година, само затоа што бев на неопределено со МТНет)

Бидејќи не е некоја голема разлика, може да се проба и МТнет.. Во секој случај пакетот со 2 GB e супер за гејмерите.. Евтин и стабилен, но со мал трансфер лимит
 

n3tG0d

Intern
9 април 2007
121
4
ADSL e kako sto kazaa najstabilen internet. Imam iskustvo dosta so cable, brzinata celo vreme varira. Neznam dali gi vidovte novite paketi na mt net. 100 gb so 2mb brzina. Mislam deka e super i centa. Cable nudi 2mb so 15 gb pa posle paga na 256!! so stvarno sranje!
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Точно, Мтнет/АДСЛ пак води. Зарем кабловскиве мислат дека нафта пиеме?! Имам чувставо дека се влечкаат позади мтнет. Зошто чекаа!Јас лично не верувам дека ќе има добра услуга од телекабел, се разџиткуваат со брзини, даунлоуд... а Cabletel ги влечат тие кабли од Бугарија веќе пола година и више и никако да ги довлечкаат!!! Мтнет да ги укинат договорите (а веќе ги намалиле на 1 год) ќе им ги соберат сите муштерии на кабловските (за оннет да не збориме). Едноставно кабловските немаат капацитет.
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Дечки што сте на телекабел добивте ли 4 мегабитен интернет како што писе на инфо каналот?
Кај мене е се исто како и порано
 
D

DimitarMK

Гостин
Де ако сакаш да го споделиш мејлот со нас :rolleyes:

што им пишував не е важно... :LOL:
еве тие што пишаа...:rolleyes:
__________
Pocituvani,

Narednata nedela ke mozete da se zapoznaete sonasite novi ponudi na biz.on.net.mk
--
On.net

Skopje, Macedonia
DTC Aluminka, bul. Partizanski Odredi 70 P.O. BOX 205
Phone: +389 (2) 3100 800
______________________
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.224
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно