1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Конфигурирање на PS3 Media Server

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од D3N1EL, 12 Март 2014.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,464
  10 Август 2010
  Машко
  Инсталирав PS3 MS, сакав да стримам видеа и музика кон телефон. Проблемот се јавува кај HD филмови/серии.

  Значи кај одредени плеери(вградениот во андроидот, MoboPlayer и плеерот од ES File Manager) воопшто не дава звук, слика кристал.
  Додека пак кај други плеери(VPlayer, VLC), иде звукот, сликата сецка.

  Чаре? Што, како да подесам во самиот програм на PS3 и кој плеер да користам?
   
 2. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,352
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  А да ти предложам јас да,си исталирас на пц plex media server и на тел исто така и да пробас,јас немам проблем да до сега,а со ps3 имав.
   
  На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.
 3. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,464
  10 Август 2010
  Машко
  Решено со Plex.
   
Слични теми
 1. smole
  Одговори:
  50
  Прегледи:
  7,101
 2. daci92
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,162
 3. omegaRED
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,570
 4. Sazdovski!
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  533
 5. Oktar
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  458
Вчитување...

Сподели

Вчитување...