• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Конфигурацијата

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dulemilosevski

Gaining Experience
20 декември 2010
78
58
Предлог/понуда за конфигурација може и оделни понуди за делови само
Потребно ми е да купам Конфигурацијата/делови за 12000 ден

-Матична
-Рам ддр4
-Процесор
-Графичка (ако возможно со два порта за монитор вга/дви или без ако има вградена графичка со матичната во случај ако не е во доменот на буџетот што го имам)


Компјутерот ке се користи за работа односно за онлајн настава

Испратено од H3113 преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,680
Мислења
830,410
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно