Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Конфигурација

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
87
75
www.youtube.com
  • I3 8100
  • RX 570 4gb Strix
  • 8x8 - ram dual 2666mhz
Проблем според Youtube со оваа конфиуграција барем на CS:GO има над 200 FPS кај мене се маче 130 140 дропне не знам до што е проблемо прво имав 1 Рам викам ајде нем да е оти е Single некој поискусен да каже до шо може да е , пробав и преку БИОС да сменам рам на 2666 ама не дава оти процесоро е 2400 како шо гледам , некој со сличен проблем да каже ако има решение :)
Поздрав екипо.

1677142090730.png
Мислењето е автоматски споено:

1677142290557.png
 
20 јуни 2008
581
617
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.622
3.155
Неготино
Ти пишува 144, иако нема врска мониторот со тоа колку fps ќе му извади конфигурацијата.
Знам дека нема, не гледам поента зошто бара фпс над тоа. Инаку да, не ја видов сликата убаво дека пишува монитор.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.662
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
V sync уклучен ти е?
 

pavlestyle

Gaining Experience
9 април 2016
93
95
Види multicore rendering дали ти е enabled in-game, и да ти е не верувам да имаш толку многу повеќе фпс во csgo, знаеш со секој update полош perfomance има играва и новиве мапи се доста по demanding
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.599
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно