1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 19 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  i7 2600
  maticna foxconn h61
  cooler master hyper h411R
  2x8 gb ram
  240gb ssd crucial
  2.5" 500gb hdd
  graficka xfx rx580 4gb kupena od clen od forumov
  psu coolermaster masterwatt 750w 80+
  deepcool matrexx 30

  19000mkd

  P.S. ima opcii bez ssd, HDD, so stock kuler, bez gpu ili zamena so strix rx5700, kukjiste INPOWER Land cruizer novo nekoristeno so novi 3xSAMA A-rgb ventilatori so kontroler (samo komplet kukjistevo so ventilatorite. ponudi moze sekakvi, samo maticna ram i cpu ne delam
   
  gOJDO, Rukfash и на dzunko им се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump! ista cena 5+1fans(a-rgb ne e salam na edniot ventilator); 2 kontroleri, 2 dalinski za kontrola
   
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 7. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...