1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Konfiguracija

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 7 Август 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  водно ладење ЕК+byksky HARD TUBING, радијатор од 360x120x65mm од најдебелите што постојат
  ryzen 2600 @4250mhz, 1.36v garancija do noemvri
  16гб kingston savage RAM 2x8gb @2800mhz CL15 (stock 2666cl13)
  gtx1070 Palit,
  500gb samsung NVME 970EVO garancija treba da proveram do koga e
  asus ROG crosshair VII najdobrata x470 ploca!! garancija godina najmalku
  corsair CX750 - 750W 80+bronze
  deepcool matrexx kukjiste, ima garancija
  ima opcija i so sapphire rx570 8gb namesto 1070-kata, cena poniska za 6000
  оригинален windows 10!!! 67356755_455251931697728_5398873727586795520_n.png 67260663_730749460770960_4238390379004559360_n.jpg
  cena 60000.
  napomena: od kukjisteto e izvaden HDD cage za da go sobere radijatorot i e napraven custom psu shroud. moze da se stavaat samo hard diskovi od 2.5" ili ssd-a.
   
  gOJDO, GGTT1 и на it_boy им се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На xCorbe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump! odat grafickite na prodazba, palit 1070 jetstream 14000mkd ne e kopana, vo odlicna sostojba i sapphire RX570 8gb nitro+ povekje informacii za nea od @skopje_mkd jas kolku sto ja testirav 2-3 casa e vo odlicna sostojba, cena 7000mkd. edna odi na prodazba, drugata ke se povlece za nekoe vreme potoa, bez razlika koja
   
  Последна промена: 10 Август 2019
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  palit 11500; 5700 sapphire.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump. 55000 so sapphire karticata, 58000 so geforce gtx1060 6gb windforce 2x (garancija 9 meseci)
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  kluc
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. lmao
  Одговори:
  63
  Прегледи:
  5,097
 2. zipi123
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  618
 3. rippermkd
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  666
 4. rippermkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  673
 5. rippermkd
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  717
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...