1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

konfiguracija

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 9 Март 2019.

 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  i3 3240 3400mhz
  ECS ecs h61h2-mv
  deepcool ladnjak ice blade(ne sum siguren)- procesorot nema krenato povekje od 48 stepeni na max load so programa za stres test (prime95)
  graficka sapphire nitro + rx570 4gb
  1x4gb RAM 1333Mhz
  modularno napojuvanje deepcool DN600-M bronze
  kulermaster kukjiste 430 elite black edition

  moram da naglasam deka kompjuterot e ekstremno tivok osven hard diskot koj krcka
  cena 15000
  nesto povekje info i sliki Gaming PC
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  186
  184
  6 oктомври 2011
  Машко
  Модел на хард диск (немаш ништо инфо за него)
   
  На rippermkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  500gb hitachi dekstar hds725050kla360
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
Слични теми
 1. lmao
  Одговори:
  63
  Прегледи:
  5,155
 2. zipi123
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  639
 3. rippermkd
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  676
 4. GGTT1
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,091
 5. rippermkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  686
Вчитување...

Сподели

Вчитување...