1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Конфигурација за Аutodesk Maya

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од ToshiroAE, 21 Март 2019.

 1. ToshiroAE

  ToshiroAE
  Intern

  3
  0
  17 Март 2019
  Машко
  Дечки ајде една конфигурација за 90к, во таа цена не е вклучен мониторот.
  Стриктно ddstore
   
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,572
  11,347
  23 Јануари 2008
  Манга
  Каква врска има конфигурацијата со ова?
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ToshiroAE

  ToshiroAE
  Intern

  3
  0
  17 Март 2019
  Машко
  Па што ако ми направиш конфигурација, а ги нема тиа делови кај нас. И нема да се пазарам ако земам ке земам од едно место.
   
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,572
  11,347
  23 Јануари 2008
  Манга
  ДДКом нема ништо од деловите кои ги нуди, туку оди и по потреба ги набавува од СЕТ, Анхоч и други фирми кои се увозници и имаат лагер. :) Па така тоа што го ДДКом го нудат не значи и дека можат да го набават.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ToshiroAE

  ToshiroAE
  Intern

  3
  0
  17 Март 2019
  Машко
  Е па ајде, дај конфигурација од каде и да е. Ако имаш и ти нешто да понудиш некој солиден кулер за виа новите процесори и напојување, оти гледам продаваш. :D
   
 6. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,572
  11,347
  23 Јануари 2008
  Манга
  Дај детаљи каков рендер користиш?
   
Слични теми
 1. SurpAphicS
  Одговори:
  135
  Прегледи:
  19,039
 2. darecarcemb
  Одговори:
  53
  Прегледи:
  6,227
 3. daniel111
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  636
 4. ZeroX
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,546
 5. Enigma
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  489
Вчитување...

Сподели

Вчитување...