Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Конфигурација хелп

tomskibt

Intern
12 јули 2022
48
30
Дечки ај хелп

Совет за конфигурација околу 30000 можи и нешто плус без монитор и гпу ( ќе се бара низ форум некоја 3060ка или 3070ка обична или ти зависи шо ќе се најди ) а другото сакам да е ново со гаранција, се планира да се користи за гејминг барем 4-5 години да ми тера, ако имате предлог пишете или да се почека уште некој месец не е баш најитно.
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.733
1.469
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 11 Pro 64-bit
Кога ќе купуваш графичка ќе си земеш и напојување поубаво, исто можеш и уште една плочка RAM од 16GB за да работи во dual channel.

1671892598159.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.355
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно