1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Konfiguracija Ryzen

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Uber-, 29 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  137
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Se prodava kompjuter so slednive specifikacii:

  CPU: AMD Ryzen 3 1200 3.1Ghz nov so 3 godini garancija

  MOBO: Biostar TA320-BTC Pro nova so 2 godini garancija - plochata poddrzuva 3ta generacija ryzen dokolku si updejtirate bios

  RAM: GSkill Ripjaws 2667 mhz 2x4GB DDR4 Kit novi so 5 godini garancija

  PSU: DeepCool DA600 600w Real Power

  Case: Modecom Oberon White

  Fans: 2x 120mm ventilatori

  SSD: 120GB Verbatim Vi500 novo so 2 godini garancija

  HDD: WD Blue 1TB

  GPU:
  Opcija 1: So Asus GTX 950 OC 2GB
  Cena 22.000 MKD

  Opcija 2: So Inno3D GTX 1060 6GB
  Cena 25.000 MKD

  Za delovite sto se polovni ima 3 meseci garancija - graficka, napojuvanje, hard disk.


  Napomena - grafickata na slikite e asus gtx950 20191027_143246.jpeg 20191027_143228.jpeg 20191027_135922.jpeg 20191027_143222.jpeg 20191027_143215.jpeg

  Испратено од тенекија
   
  Последна промена: 29 oктомври 2019
  farkizz, DraganIron, Costigan_Jr и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  137
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Izmena vo ceni:
  So Asus GTX950 2GB - 21.000
  So Inno3d 1060 6GB - 23.000

  Испратено од тенекија
   
 3. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  137
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Со inno3d 6gb 1060 - 21.000 денари

  Испратено од тенекија
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  137
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Black Friday понуда:

  CPU: AMD Ryzen 5 1600

  MOBO: Biostar TA320-BTC Pro нова со 2 години гаранција. Плочата поддржува 3та генерација рајзен со биос апдејт

  RAM: GSkill 2400 mhz 2x4GB DDR4 кит - нови 5год гаранција

  PSU: CM 750w

  Case: Modecom Oberon White

  Fans: 2x 120mm ventilatori

  SSD: 120GB Verbatim Vi500 ново - 2 год гаранција

  HDD: 500GB

  GPU: Inno3D 1060 6GB / RX STRIX 560 4GB OC по избор

  Цена до понеделник вечер :
  20.000 денари
   
  На shifty и olikomerc им се допаѓа ова.
 5. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  137
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Резервисано.

  Испратено од тенекија
   
 6. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  155
  137
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Продадено.

  Испратено од тенекија
   
Слични теми
 1. MoDmkd
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,843
 2. rippermkd
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,676
 3. zipi123
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,290
 4. Мино Андревски
  Одговори:
  78
  Прегледи:
  10,875
 5. rippermkd

  Продадено Konfiguracija

  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,103
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...