• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка Конфигурација Ryzen 2700

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,055
944
Скопје
Молам за проценка на следнава конфигурација
Процесор Ryzen 2700
Матична MSI B450M-A Pro Max
Меморија Kingston Hyper X HX426C13PB 16GB
Напојување Cooler Master MWE 750 Bronze
NVME SSD Kingston A2000 250GB
Куќиште стакло со Rainbow вентилатори како на сликата
Купени од Анхоч со комплетна документација Преостаната гаранција 1-5 години зависно од компонентите.
( без графичка )

0-02-04-fd2c41caf42a37a3e4abbf4c6b375a93958356f49c4cd3874095defe1ae732d5_11e42b5421a3772d.jpg 0-02-0a-2d6d81b8ed0b373a542d41913c972237c90954113538c21d758b61c0b9637a5a_64278d8c33d5ea89.jpg 0-02-0a-2bbcc349b45248b0667c38d45d16a00926406799b7ee8d3157cf7dfc0a22b024_e68e727b9368da66.jpg 0-02-0a-996dad27407e2f2716a6b62f28be055a3bbe3d995f0c8a7e289307a8e3a98b7b_5c2bf951edeae733.jpg 0-02-0a-427bc02f9464942910190739243d4fdd51581618a5819c331f12dad1bfadd43b_b5cc8dea5bc28eaf.jpg 0-02-0a-aee148d90b506c4a614a927397e1ac32ce6b3e4416ec81b378d2a0ceda0ba516_ec13e82ca51f8860.jpg
 
Последна промена:

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,050
2,594
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Никола Јосифовски - Јосиф заборавил дека знае колку му вреди конфигурацијата :)
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,050
2,594
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
24k моја проценка.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,055
944
Скопје
Би бил благодарен ако може поединечно компонентите ?

Процесор Ryzen 2700
Матична MSI B450M-A Pro Max
Меморија Kingston Hyper X HX426C13PB 16GB
Напојување Cooler Master MWE 750 Bronze
NVME SSD Kingston A2000 250GB
Куќиште стакло со Rainbow вентилатори како на сликата

Поздрав
 

krema

Epic
24 јуни 2009
12,980
12,306
youtu.be
Бараше проценка за конфигурација, претпоставувам дека сакаш така и да ја продадеш.
Доколку ја делиш тогаш треба тоа да го наведеш во огласот.

Чинам дека разбираш.
 

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
299
687
Кочани
www.kochovphotography.com
sostius's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x
Motherboard
AsRock x470 Gaming K4
Storage
Samsung 870 Evo 500GB, 860Evo 256GB, 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
16GB Trident Z F4-3200C14D-16GTZRX
Video card
Asus Strix 1080ti
Case
NZXT H500
Mouse
G305, G502, Mx Master 2s
Keyboard
Obins ANNE PRO 2, Logitech G19
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279Q
OS
Win 10

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,055
944
Скопје
Bump

istockphototrt-493746602-170667a.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,084
Мислења
877,252
Членови
30,685
Најнов член
Blaze Ivanov
На врв Дно