• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Конфигурација i5 6600k + Sapphire Nitro+ RX580 8GB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,159
858
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
CPU: i5 6600k @4.4GHz
Cooler: Cooler Master Hyper 212 EVO
MB: Gigabyte GA-Z170X-Ultra Gaming
VGA: Sapphire Nitro+ RX580 8GB
SSD: Samsung 850 EVO 256GB
HDD: Toshiba 2TB 7200RPM
PSU: Seasonic M12II EVO 620W 80+ Bronze
RAM: 2x8GB G.Skill Ripjaws 3000MHz
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,159
858
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Може клуч. Продадено надвор од форум.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,658
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно