1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Konfiguracija i5/16gb ram/240gb ssd/GTX 760 3X

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 10 Мај 2020.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Продавам евтина гејминг конфигурација составена од следниве компоненти:

  CPU: i5 2300
  MB:ASUS P8H67
  RAM:4X4gb SK Hynix 1600mhz
  GPU:GTX 760 Windforce 3X 2gb gddr5
  SDD:240GB Kingston ново
  CASE:Natec Genesis Irid 300 со 4 лед црвени венилатори и контрола на брзина на самото куќиште
  PSU: Deepcool DA-500M fullmodular
  OS: WIN 10

  Конфигурацијата ги тера најголем дел од игрите на 1080p на солидни сетинзи

  Цена 16500 фиксна

  IMG_20200509_213123.jpg IMG_20200510_211141.jpg IMG_20200509_220645.jpg IMG_20200509_220303.jpg
   
  На krisbt, Luxell, Lucifer Morningstar и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  ССД-то е заменето со нов диск Seagate Pipeline 1TB, нова цена 15800 денари
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Клуч продаден
   

Сподели

Вчитување...