1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Конфигурација - i3-8100, 1060

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од tupacan, 18 Април 2019.

 1. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Ве молам за проценка, па ќе одлучам дали ќе иде на продажба.

  MB: Asus Prime H310M-A
  CPU: Intel Core i3-8100
  GPU: Gigabyte 1060 3GB
  RAM: A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2400
  SSD1: SanDisk X110 128GB
  SSD2: Samsung 860 Evo 500GB
  PSU: nJoy! Legion 600W 80+ Silver Modular
  CASE: NZXT H500 + 3x XIGMATEK Rgb Fans

  Куќиштето и вентилаторите се купени пред 3 месеци од Нексио, другите компоненти се купувани од членови на форумов. Некои имаат гаранции, некои не, но нека идат сите без гаранција. Го продавам пошто ич не го користам, го склопував за ќеиф и мислев дека ќе имам време да гејмам.

  Еве 2 слики што ги имам сликано порано. Ако има потреба од подетални слики, ќе сликам викендов.

  20190116_014019.jpg 20190116_014130.jpg
   
  На Costigan_Jr, gOJDO, Ребро и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  643
  670
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Ауу многу ми се допаѓа конфигурацијава како budget gamer :D баш ме интересира цела цена колкава ќе е, а ако оди на делови заинтересиран сум за куќиштето и кулерите
   
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  367
  173
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  jas za ssd-to

  Испратено од ALE-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 4. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
  MB: Asus Prime H310M-A = 2500
  CPU: Intel Core i3-8100 = 6500
  GPU: Gigabyte 1060 3GB = 6000
  RAM: A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2400 = 4000
  SSD1: SanDisk X110 128GB = 1000
  SSD2: Samsung 860 Evo 500GB = 3500
  PSU: nJoy! Legion 600W 80+ Silver Modular = 1500
  CASE: NZXT H500 + 3x XIGMATEK Rgb Fans = ?
   
  tupacan, 123456 и на omegaRED им се допаѓа ова.
 6. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Иде на продажба комплет, 35.000 мкд.

  Комбоа по кои би можел да го разделам:
  MB + CPU + RAM = 14.000 мкд.
  CASE + FANS + PSU = 8.000 мкд.
  CASE + FANS = 6.000 мкд.

  За SSD-ата ќе пишам викендов повеќе инфо и цени за посебно.
  Графичката мислам дека нема да ја продавам посебно.
   
 7. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Слики од health на SSD-ата.

  Samsung-от е прилично ново, цена 4500 мкд.
  SanDisk: 1000мкд.

  860EVO.png SanDisk.png
   
 8. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
 9. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  32.000

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
 10. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
 11. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  30.000 комплет.
   
 12. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
 13. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  up

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
 14. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
 15. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
 16. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,449
  1,872
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Нема заинтересирани за комплет, иде на продажба по делови.

  Куќиштето, вентилаторите и напојувањето резервирани.

  За другите компоненти, кои беа заинтересирани, понуди по ПП. Ќе има мала корекција на цените навадени погоре.
   
Слични теми
 1. MasteR_#0
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  714
 2. gremlin

  Продадено POV Geforce GTX 1060 6GB

  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,037
 3. MasteR_#0
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,339
 4. Mario.Bog
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,070
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,209
Вчитување...

Сподели

Вчитување...