Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Конфигурација гејминг

Статус
Затворена за нови мислења.

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8.358
5.321
OHRID кај ензероно
dejan_str додаде нов оглас:

Конфигурација гејминг - Проценка

Ке ве молам за проценка на следнава конфигурација.
Intel i7 8700KF
Asus strix z390f gaming
Gigabyte rtx 2060 aurus oc
32gb ram 2666mhz kingston
500w real power psu hercules
240gb ssd kingstom sata
Погледнете го атачментот 125714Погледнете го атачментот 125717Погледнете го атачментот 125714Погледнете го атачментот 125715

Видете го целиот оглас...
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.785
5.758
Skopje
Ова со процесорот и наставката, сметам дека е ненамерна грешка.
Како и да е, заинтересиран сум за конфигурацијата без графичката. Ако ти се отвори таква опција, пиши.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.604
Мислења
945.617
Членови
34.089
Огласи
1.976
Најнов член
Di@
На врв Дно