1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Конфигурација FX8120,M5A78L-M LX3,2x4gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 6 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  971
  509
  15 Декември 2013
  Машко
  Продавам конфигурација со следниве спецификации:

  CPU: FX 8120 со фабрички кулер, но заменет вентилаторот со Deepcool
  MB: Asus M5A78L-M LX3 G760 AM3+
  RAM: 2x4gb Hynix 1600mhz
  GPU: Asus DirectCU II HD7850 2GB
  SSD: Teamgroup L5 60gb
  HDD: WD Green 500gb
  PSU: Matrix 800W(400-450W real) со 6+2 пински конектор
  CASE: CM Haf 912 со минимално козметичко оштетување на едниот ќош.
  OS: WIN 10

  Цена 11к

  IMG_20200206_215559.jpg IMG_20200206_220426.jpg IMG_20200206_220415.jpg IMG_20200206_220407.jpg
   
  Последна промена: 6 Февруари 2020
  На DaVoRkNe и Tenny им се допаѓа ова.
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  971
  509
  15 Декември 2013
  Машко
  Има можност да се измени конфигурацијава, може да се додаде 2x8 рам наместо 2х4 +1000 ден. , може да се стави RX470 Gaming X наместо HD7850 +2500 ден. и да се стави ново напојување +1000 ден. 500W Njoy со 3 години гаранција.
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  971
  509
  15 Декември 2013
  Машко
  Нова цена 9.5к фиксна
   
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  971
  509
  15 Декември 2013
  Машко
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  971
  509
  15 Декември 2013
  Машко
 6. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  971
  509
  15 Декември 2013
  Машко
 7. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  971
  509
  15 Декември 2013
  Машко
 8. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  971
  509
  15 Декември 2013
  Машко
Слични теми
 1. MarkoHF
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,642
 2. OldSchoolPvP
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,214
 3. Skorp
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,742
 4. Steam.
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  530
 5. Picolo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  473
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...