• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Konfiguracija do 600E

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
Eden prijatel moj saka da kupuva nov kompjuter i mu se davaat max. 600E samo za kukishteto bez monitor. Shto mislete moze da se najde za tie pari i od kade (Koja prodavnica/firma po drzavava).

Delovite da se shto e mozno po kompatibilni eden so drug za podobri performansi oti kompjuterot kje s ekoristi za sekakva namena. Od igranje igri do pishuvanje na opravdanija =)


BTW, ako moze i AMD i INTEL da navedete pa da odluche samiot toj shto saka (Inaku jas sum na Intelova strana)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
хмммм јас би ти препорачај да фатиш другара за рука со пари и во скопје да се прошетате еден ден

кај нова автобуска јас пред извесно време барав една продавница а најдов 10тина е само не гледав делови туку лаптопови

иначе анхоч и има уште некои таму
ке земеш баш онака солидна комфигурација
и ке ти е доста поевтина на делови
нема да му плаќаш на некого да ти ја склопи:plachko2:
иначе и јас сум за интелов процесор
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.719
220
www.foxmediahouse.com
арно спомна металниот. За рака и дај му како опција и лаптоп за 600 евра има супер машинчиња и плус ќе може да си го носи каде сака.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.910
31.028
kalco.ru
Ако зимаш зимај на делови не готови конфигурации...многу по евтино ќе ти се фати,па уште ако најдеш и некој референт за 600е ќе добие...монструм
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
Desktop Computer.

Ne rekov nekoj da mi sklopi, tuku me interesira za tie pari shto moze da se najde po MK. Znam deka shetanjeto e najdobra opcija, hah, taka i jas go kupiv mojot, ama da znaeme otprilika shto kje najdeme ;)
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.650
16.649
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
P45 матична плоча
Core2 Duo E8200
2x2GB DDR2-800
500GB HDD
ATi Radeon 4850 512MB
Квалитетно 500W напојување

За тој буџет, не би ти препорачал ништо од AMD во моментов.
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
i jas planiram da zemam nova konf pa pravev sam izbor del po del i eve sto se odbrav i me fati okolu 630e (dilerski ceni):
MSI p43 neo f
Conroe Intel Core 2 Duo E8500
4xKingmaxDDR2/1066 1024MB PC8500
Samsung500GB SATA2, 7200rpm, 16MB
Pioneer 20xDVDRW SATA Dual Bare
BenQ 20,1" TFT - Wide Screen 1680x1050 - 5ms - contrast 1000:1
NVIDIA NX9800GTX-T2D512-OC PLUS, GeForce 9800GTX
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.556
Мислења
926.077
Членови
33.172
Огласи
1.278
Најнов член
Roci
На врв Дно