1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог Конфигурација до 30000ден

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од Vlatzki, 16 Јуни 2019.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Ја пробав на Lenovo x220i на линукс и тера без проблем.
  П.С резолуцијата е 1376х788
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,808
  6,363
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Баш сега играм на работа на i3 6100 со интегрирана. Иде без проблем. Можда некој моменти има каде бара нешто позахтевно? И тоа иде како путер.
   
 3. Rukfash

  Rukfash
  Баниран/a

  336
  168
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Нема шта да мислиш, ја јесам Рукфаш....Мааајко мила шта ми се то дешава, чисто ми доџе да полудим ;)
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rukfash

  Rukfash
  Баниран/a

  336
  168
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Ма нормално дека ке иде. Тој на редит шо му сецкало може да е 100 причини кое си нема врска со процесоро и графичката.
   
 5. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,794
  2,625
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Има моменти кога некој голем црв ќе згине и се ствара гужва од малишани што ги собираат тие светките, тогаш најголем peak имав во искористеност, на моменти и дропнав некој фрејм.
   
 6. Rukfash

  Rukfash
  Баниран/a

  336
  168
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Онлјан игра е. И тоа влијае. Колку и да има гужва сепак 2D игра е и неможе да биде захтевна.
   
 7. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,672
  1,115
  16 Јуни 2010
  Машко
  Само што доџи не е со Џ него со Ѓ (српско ћ). Ајде еднаш скопјаните да се научат да користат и да прават разлика меѓу Џ и Ѓ. Значи пример Новак Ѓоковиќ, а не Џокович / Џоковиќ.
  @Rukfash Ништо лично, само ми се намести со примерот. Морав да реагирам.
   
 8. Rukfash

  Rukfash
  Баниран/a

  336
  168
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Ај не ди-пр
   
 9. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,345
  875
  8 Декември 2009
  ОТ.
  Најсекси е доваџа.
   
Слични теми
 1. MarkoHF
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,524
 2. Sylvester
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  1,745
 3. OldSchoolPvP
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,132
 4. smurfy
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,757
 5. Picolo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  295
Вчитување...

Сподели

Вчитување...