• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Предлог Конфигурација до ~ 20.000

temelk4

Gaining Experience
19 август 2013
197
95
Потребна ми е конфигурација за гејминг колку што се може за 20000ден без куќиште и монитор.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1.093
2.841
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 11 Pro
Следат одговори од типот почекај ги новите 480ки и 1060ки графички
Клише муабет...
И обавезно 10000 ватно напојување
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.003
1.616
Скопје
Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Cooler Master B2 Series ASUS R7360-OC-2GD5-V2 ASUS H81M-R Intel G3240 3.10GHz Box
25989-90x90.jpg
22585-90x90.jpg
16880-90x90.jpg
24700-90x90.jpg
33145-90x90.jpg

1,149 Ден. 3,299 Ден. 7,499 Ден. 2,599 Ден. 3,399 Ден.

http://setec.mk/index.php?route=product/compare

Грубо, подеси по желба.
 

temelk4

Gaining Experience
19 август 2013
197
95
@borcep Нели е подобро со skylake i3 а за графичка понатаму ?
Ако може конфигурација без графичка со подобар процесор...
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.652
1.329
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
Gigabyte H81M-S ---------------- 2470 Anhoch
Intel Pentium G3250 ------------- 3365 Anhoch
4GB DDR3 Geil -------------------- 980 Anhoch
1TB Western Digital EZEX ------- 3030 Anhoch ( нема го на лагер моментално )
Cooler Master Elite RS-500 ------ 2590 Anhoch ( нема го на лагер моментално )
GTX750Ti 2GB OC Windforce 2x - 7535 Anhoch
Вкупно: 19970


@borcep Нели е подобро со skylake i3 а за графичка понатаму ?
Ако може конфигурација без графичка со подобар процесор...

Gigabyte H81M-S ---------------- 2470 Anhoch
Intel i5-4460 ------------------- 10720 Anhoch
4GB DDR3 Geil -------------------- 980 Anhoch
1TB Western Digital EZEX ------- 3030 Anhoch ( нема го на лагер моментално )
Cooler Master Elite RS-500 ------ 2590 Anhoch ( нема го на лагер моментално )
Вкупно: 19790

Тешко Skylake со i5 за 20к, со i3 да.
 

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2.778
2.461
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Ако се одлучиш за конф. со дискретна карта, побарај нешто на старо за тие цени, многу подобар избор него ли 360/750Ti на ново. Може и да се побара процесор на старо.
За другото горе доле тоа е како што пишаа членовите над мене, со тоа што обавезно да докупиш рам кога ќе можеш.
 

ileste

Gaining Experience
26 јануари 2012
1.241
310
Graficka pokasno da izlezat AMD 460 i 470 zaso ke bidat podobri i od 750 Ti i od 360 ili 370, 470 ke bide okulu 9-10k a ke bide mnogu pred niv
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.417
12.564
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
@borcep Нели е подобро со skylake i3 а за графичка понатаму ?
Ако може конфигурација без графичка со подобар процесор...

Ако може да го зголемиш буџетот докај 55.000? Ова таков форум е, i7 им се тиња.

Она @borcep најгоре што ти го пиша.
 

temelk4

Gaining Experience
19 август 2013
197
95
Не е за мене затоа неможам ништо да пишам за повеќе буџет дали може, затоа ако може да помогнете.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.121
Членови
31.856
Огласи
326
Најнов член
MajkaTi
На врв Дно