Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Конфигурација ASUS P6T7 WS SuperComputer/ Xeon e5520 / 1060 6gb/1024gb HyperX ddr3/ Corsair H50

Статус
Затворена за нови мислења.

tenkot

Gaining Experience
26 јули 2009
57
149
tenkot додаде нов оглас:

Конфигурација ASUS P6T7 WS SuperComputer/ Xeon e5520 / 1060 6gb/1024gb HyperX ddr3/ Corsair H50 - Проценка


Видете го целиот оглас...
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
412
608
Искрено до сега нај random конфигурација што сум го видел. Хаотично. Според деловите, стариот процесор и малите можности за наградување на истата, недоволни информации за матичната, би рекол околу 25,000ден максимум, ако ти е ДДР4 РАМ, ако ти е ДДР3 20,000ден ако си среќен да наоѓаш некој што ќе го купи.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.378
7.322
Скопје
www.facebook.com
Искрено до сега нај random конфигурација што сум го видел. Хаотично. Според деловите, стариот процесор и малите можности за наградување на истата, недоволни информации за матичната, би рекол околу 25,000ден максимум, ако ти е ДДР4 РАМ, ако ти е ДДР3 20,000ден ако си среќен да наоѓаш некој што ќе го купи.
Овоа ти е компјутер што после толку време сеуште е актуелен за појаките игри и што после толку време да делкаш на една захтевна игра 30 дена во месецот што само тој компјутер ке те втера у 4ти блок на тарифирање на евн тарифите.
Инаку проценка 350е.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.275
12.120
Скопје
androgaming.com
Искрено до сега нај random конфигурација што сум го видел. Хаотично. Според деловите, стариот процесор и малите можности за наградување на истата, недоволни информации за матичната, би рекол околу 25,000ден максимум, ако ти е ДДР4 РАМ, ако ти е ДДР3 20,000ден ако си среќен да наоѓаш некој што ќе го купи.

Абе каков ДДР4 на прва генерација core i, таа USB 3.0 нема па ДДР 4 :)

100 евра плоча + процесор + рам + кулер

Графиката гледам по 150-160 евра идат, не си навел модел

Напојувањата 2500 заедно

~300-350 евра комплет.
 

Tomekk

Gaining Experience
4 декември 2009
170
206
Во врска со графичката, 150-160 евра ги продаваат, а дали идат толку е знак прашање, за околку 10-11к продаваат 1070 8GB па ги продаваат со недели.
Околку 7000денари макс графичката според мене, а за другите делови незнам.
 

tenkot

Gaining Experience
26 јули 2009
57
149
Фала дечки, иначе имав Rampage IV so 17 3930 на оваа конфигурација али се расипа пред 2-3 години па ја ставив оваа. Оди на продажба за 400е
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.811
Членови
35.576
Најнов член
Ljupce19288
На врв Дно