1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Конфигурација 9-та генерација Intel

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од architect, 17 Јануари 2020.

 1. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Ќе ве молам за проценка на следната конфигурација (или делови), купени 01 и 02 месец 2019 година, освен мониторот кој е 2016 година. Користен само за гејминг (world of warcraft), користен во непушачка просторија.

  Processor : Intel i7 9700k
  Cooler: NZXT Kraken x62
  Storage: SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB + 850 EVO 250 GB
  PSU: Corsair HX750i 80 Plus Platinum
  RAM: G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
  VGA: Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB
  Case: NZXT H500i black/red
  Motherboard: ASRock Z390 Pro4
  Monitor: Dell U2414H
   
  spiritBreaker, Speedster и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,405
  13,492
  23 Јануари 2008
  Манга
  Мене тага ме фаќа кога читам што сакаш да продадеш....


  Intel i7 9700k = 20000 денари
  NZXT Kraken x62 = 7000 денари
  SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB = 3000 денари
  850 EVO 250 GB = 1500 денари
  Corsair HX750i 80 Plus Platinum = 6500 денари
  G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz = 5000 денари
  Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB = 20000 денари
  NZXT H500i black/red = 4500 денари
  ASRock Z390 Pro4 = 6000 денари
  Dell U2414H = 7000 денари
   
  На GGTT1, StefAngel, Vlad944 и уште 14 други им се допаѓа ова.
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,148
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
 4. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  219
  445
  3 Март 2015
  Машко
  Asrock z390 pro4 пишана е.
   
 5. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 6. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Комплет конфигурација 73.000 денари без монитор, со монитор 80.000 денари.
   
 7. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 8. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Bump - намалена цена 70.000 денари (без монитор). Компјутерот е во перфектна состојба исто како и првиот ден кога е уклучен, а користен само за гејминг (world of warcraft). Под гаранција од Нексио и Сет ( графичката ) доаѓа со сите кутии и тракатанци за секој дел посебно.
   
  Gjurc1n0t, dejan_str и на gOJDO им се допаѓа ова.
 9. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект

Сподели

Вчитување...