• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Конфигурација 775 со CPU E7400 & GT 9400 - 1024 MB DDR2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
479
81
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Здраво ми треба мислење за цена на оваа конфигурација, стрина ми сака да ја продаде но стварно незнам колку да и барам зошто е стара минимум 10 години, и е користена за лајт гејминг на игри од типот како Zuma , Solitare итн, ги има следниве компоненти:

CPU: E7400 Core 2 Duo
GPU: Inno 3D 9400 GT 1024 MB DDR 2
MB: Asus P5KPL - AM EPU
HDD: WD Blue - 320 GB
Monitor: Samsung 2243SN

Однапред благодарам за вашите мислења.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,003
695
Здраво ми треба мислење за цена на оваа конфигурација, стрина ми сака да ја продаде но стварно незнам колку да и барам зошто е стара минимум 10 години, и е користена за лајт гејминг на игри од типот како Zuma , Solitare итн, ги има следниве компоненти:

CPU: E7400 Core 2 Duo
GPU: Inno 3D 9400 GT 1024 MB DDR 2
MB: Asus P5KPL - AM EPU
HDD: WD Blue - 320 GB
Monitor: Samsung 2243SN

Однапред благодарам за вашите мислења.
прашај ја стрина ти колку рам меморија има пц то.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,347
10,390
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
CPU: 300 денари
GPU: 300 денари
Матичната е со картонски кондензатори: 300 денари
WD Blue: 1000 денари
Монитор со неонки: 1000 денари.

Топтан 3000 денари преку сила. Можеби подобар ефект би имало да се подари на сиромаштија да може да следи настава, добрина таква кошта повеќе од 3000 денари.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,267
322
CPU: 300 денари
GPU: 300 денари
Матичната е со картонски кондензатори: 300 денари
WD Blue: 1000 денари
Монитор со неонки: 1000 денари.

------

Топтан 3000 денари преку сила. Можеби подобар ефект би имало да се подари на сиромаштија да може да следи настава, добрина таква кошта повеќе од 3000 денари.
WD Blue 320GB 1000 денари ?

Моја проценка за сите делови топ-тан 2000 денари... Сепак се стари над 10 години, и за некоја илјадарка повеќе има понови половни конфигурации (без монитор) кои што се драстично помоќни од E7400 и 9400GT.
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
867
1,183
CPU = 350
MB = 500
GPU = 500
HDD = 300
RAM = ?
MONITOR = 1.2k
Две кила ситна песок во него = гратис :LOL:

Комплет = ~2.3к
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
479
81
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Има 4 GB DDR2 Ram
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
479
81
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
CPU: 300 денари
GPU: 300 денари
Матичната е со картонски кондензатори: 300 денари
WD Blue: 1000 денари
Монитор со неонки: 1000 денари.

Топтан 3000 денари преку сила. Можеби подобар ефект би имало да се подари на сиромаштија да може да следи настава, добрина таква кошта повеќе од 3000 денари.
Брат сиромашна е , струјата и ја искључија за неплатени сметки, иначе јас сум прв што би го подарил...
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
713
441
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ќе ве молам (можеби сум пристрасен дека у скоро време и јас ќе продавам ваква слична конфигурација)
имено не е фер кон наши членови што знаеме колку и е саатнина а продаваат 19 инчни монитори
и при тоа не им сугерираме да донираат
додека некој кој има причина зошто не донира да му сугерираме упорно да донира...
сигурен сум за секој па и најмалку сиромашен член дека кога нашол прилика донирал и има неколку СМС со донации во телефон...

така да остајте го чоеков на раат да си продаде тоа што има намера да си продава...

Благодарам на разбирање...
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,345
4,794
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
  • Ја почнал/а темата
  • #13

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
479
81
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Може да се затвори темава, благодарам на сите, поздрав и све најдобро...
Мислењето е автоматски споено:

Поради тоа го продава компјутеров?
Да брат, ама и најдов муштерија...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,828
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно