• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Конфигурации - Графички карти

  • Ја почнал/а темата
  • #51

ninezytetovo

Intern
11 ноември 2020
23
7
Јеп, го имам јас тој рам (HyperX) едно иљадарче поевтино некаде би го фатило.
Супер е конфигурацијата. Немаш потреба од појака. Подобра понуда од оваа тешко. т.е. немогуќе.
Денес ми ја понудија и оваа графичка, од пријател е мој ке ми ја даде на 2 рати. 10.000 денари ја цени.Е сега која е боља да ја земам 1060 3GB или оваа Sapphire Radeon R9 FuryX 4GB
1618047837231.png
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
56
56
UOTE="ninezytetovo, post: 1285581, member: 45409"]
Денес ми ја понудија и оваа графичка, од пријател е мој ке ми ја даде на 2 рати. 10.000 денари ја цени.Е сега која е боља да ја земам 1060 3GB или оваа Sapphire Radeon R9 FuryX 4GB
Погледнете го атачментот 99670
[/QUOTE]

Земи си ја 1060 до година ќе ти издржи..

Многу добро напојување ти треба за фјуриво, влечит струја како калорифер..
 

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,492
1,115
Неврленд
Денес ми ја понудија и оваа графичка, од пријател е мој ке ми ја даде на 2 рати. 10.000 денари ја цени.Е сега која е боља да ја земам 1060 3GB или оваа Sapphire Radeon R9 FuryX 4GB
Погледнете го атачментот 99670
1060 е боља у секоја смисла. Оди тркни до писито додека додека не го земал некој друг.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,164
16,614
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

DareDevil

Gaining Experience
25 април 2011
273
310
Зимајки обзир у кој град е, могуќе е да се крадени делови, или од наплата и сл.
Свесен си дека со ова навреди цел град, од кој доаѓаат голем број на корисници на форумов?
Ај те молам образложи.

Едит:
Се извинувам за off topic
 
Последна промена:

Nikola100

Gaining Experience
30 септември 2019
249
161
Skopje
Кај 1060 3Gb и 1060 6Gb не е разлика само количината на меморија. 1060 3Gb и самиот чип е осакатен, практично тоа не е ни 1060.

Така да имај во предвид кога ќе споредуваш, не е само до меморијата.
Ако за тебе 7.5% е многу ... (6Гб има 1240 Cuda a 3Гб има 1152) .
Мислењето е автоматски споено:

Да, знам ги споредив на нет, него моабетот ми беше бидејќи склопувам конфигурација, а до сега сум немал затоа што сум веќе со години на лаптоп и не знам како одат деловиве, затоа побарав мислење тука. Специфично за горе наведената конфигурација што ми ја понудија. Дали е океј за тие пари или да барам нешто друго :D
Мое мислење е дека 1060-ка 3Гб е само 7.5% поспора и тоа само во некои игри - во повеќето како во ЦСГО е иста. За 4000 неверувам дека некој било кога купил - јас поефтино од 5500ден не сум видел - а на времето мојата кога ја купив 3Гб беше 14 000 . Овој период 7000 е премија.
 
Последна промена:

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,492
1,115
Неврленд
Свесен си дека со ова навреди цел град, од кој доаѓаат голем број на корисници на форумов?
:eek: Свесен сум дека тебе сум те "навредил".How old are you for Gods Sake?
Се извинувам за off topic
А ти свесен си дека оф топик си е офтопик? :rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,341
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно