• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Конекторче тип ц до усб

  • Ја почнал/а темата
  • #1

audioshitfile

Intern
13 септември 2020
27
2
Здраво на сите, се надевам убаво ви поминува денот. Ми треба конектор од типот тип ц женско до усб машко, но нигде по продавнициве во прилепов нема, да не знае некој каде во Македонијава може да се најде? Или пак да порачувам од али и да го дупнам од чекање?
Пс еве какво конекторче ми треба 1605464569903.png
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
890
821
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu
Здраво на сите, се надевам убаво ви поминува денот. Ми треба конектор од типот тип ц женско до усб машко, но нигде по продавнициве во прилепов нема, да не знае некој каде во Македонијава може да се најде? Или пак да порачувам од али и да го дупнам од чекање?
Пс еве какво конекторче ми треба Погледнете го атачментот 93540
Купи iPhone 12? Нема да ти заврши работа. Јас си купив полнач од iStyle.mk за 2 илјади.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

audioshitfile

Intern
13 септември 2020
27
2
ѕ
Купи iPhone 12? Нема да ти заврши работа. Јас си купив полнач од iStyle.mk за 2 илјади.
Замалце :ROFLMAO: Шала на страна блиску си, зедов донгл DAC од аппле па доста му беше да стои во фиока оти немам тип ц, затоа барам, додуша пред некоја недела го пробав на лаптопот од татко ми, и морам да признаам дека е неверојатно
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,652
12,051
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Овој ми работеше мене баш на Apple dongle.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,652
12,051
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Има, два беа без DATA, еден не ми стигна (не го ни пратија). :)

И кај овој гледам сега во ривјуата некој се жали дека нема DATA линии, може го смениле. :(
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

audioshitfile

Intern
13 септември 2020
27
2
Доколку има некој заинтересиран за истото, најверојатно ќе го земам ова адаптерче, во дескрипција пишува дека има 2 линии за струја (полнејне нз како да објаснам на македонски уф) и 2 линии за дата, па се надевам нема да прави никакви проблеми. Кога ќе ми стигне ќе направам апдејт на коментаров или ќе направам друг
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,646
Мислења
829,607
Членови
28,651
Најнов член
Mr.Fiki
На врв Дно