• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Konektor za wireless kartichka

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Imam kupeno Wireless Kartichka MS6834 MSI i sega treba mi konektor so koj kje mozham da priklucham moja antena na kartichkata. Bev vo sveti nikole vo edna prodavnica i mi rekoa deka takov konektor e 500den. :isplashen: :isplashen:

Dali nekoj znae kakov vid e toj konektor, t.e. kako se vika.. za da mozham da go navagjam na drugo mesto .. ?

pozz
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
незнам зошто си се мачел со таква картичка ... зошто не си зеде WUSB300N од LINKSYS ? ЈАС КОРИСТАМ ТАКОВ ВЕКЕ 2- 3 месеци и одлично работи и со лаптопот и со десктопот , само ко поврзуваш во USB портот , сам го препознава ... и Wolla

иначе се распашав за проблемот со конекторот ... и го најдов во Битола за конеткорот 490 денари .... :)
 

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,017
620
Може малку поубаво да објасниш што точно сакаш да направиш, дали бараш конектор кој се приклучува за мрежната картичка или конектор за антената. Конекторот за мрежната го имаш веке т.е. ке ја скратиш малата антена од картичката и ке го поврзиш кабелот од антената. или ке си купиш таков конектор од Логин системи за 240 денари..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,841
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно