• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

конектор помеѓу телефон и хдми

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,316
4,553
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,957
9,485
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
ми треба за од телефон да пуштам на прожектор
Епа тоа, ама треба телефонот да го подржува. Кој телефон?

Еве нешто ама незнам дали е микро б или ц


И овде еден куп разни.Ако се сите микро б, незнам дали ќе може со конвертер од ц во микро б, па после MHL.

Камен, на камено камен. На камено камен, до него камен. Врз камено камен, до него друг камен, НА ТАЈ КАМЕН, КАМЕН , и на крај лаптоп мал ти е поисплатливо.
 
Последна промена:

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,755
1,250
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Ако се сите микро б, незнам дали ќе може со конвертер од ц во микро б, па после MHL.
не верувам, MHL на микро-б го користи pin4 (USB On-The-Go ID) да влезе во MHL режим.

пс.
и HDMI примателот (во случајов проекторот) треба да е MHL компатибилен.


во секој случај МНОГУ е БИТНО кој телефон е, дали е со USB Type-C конектор и кој alternate mode го подржува (ако воопшто)

ппс.
chromecast може да е поедноставно решени сѐ-на-сѐ (requirement wifi)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,913
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно