1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Конекција на нокиа

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од PanisheR, 16 Март 2010.

 1. PanisheR

  PanisheR
  Intern

  110
  0
  12 Март 2010
  здраво. имам нокиа 6131. Секојпат ми кажува веб подешаванјата не се најдени ,контактирај со оператотор...Дали има шанси преку вајрлес или нешо слично да имам нет на мојот нокиа? еднаш добив и 10 мб интернет од т-мобиле и неможев да ги користам
   
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
 3. PanisheR

  PanisheR
  Intern

  110
  0
  12 Март 2010
  извини ама јас сега сум на вип
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
 5. PanisheR

  PanisheR
  Intern

  110
  0
  12 Март 2010
  a има шанси да го користам интернетот од мојот адсл за на мојот телефон?и многу троши кредит интернетов или?
   
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
  неможе, нема вифи телефонот, само преку блутут може да пробаш (имаше туторијали како да го подесиш за преку блутут), ама нормално ќе ти треба и блутут усб адаптерче.
   
 7. PanisheR

  PanisheR
  Intern

  110
  0
  12 Март 2010
  Види.. ја имам блутут гембирд усб.. а дали ми троши интернетов сеа што го ставив на мобилниов кредит? и ако троши, колку? и ако може дај еден туториал за тоа :)
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
  не троши ако не си на нет, освен ако некоја програма не пробува да се конектира автоматски у што сумњам пошто не е со оперативен систем телефонот...
  за земање интернет од пц преку блутут ме мрзи да барам, имаше некаде по форумов, пушти се во потрага :)
   
 9. PanisheR

  PanisheR
  Intern

  110
  0
  12 Март 2010
  а многу троши нетот од вип? оти не ми испраќа сметка
   
Слични теми
 1. Z3X-Team
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  841
 2. vlatkorun
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,136
 3. iq1
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,267
 4. goodboy
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  623
Вчитување...

Сподели

Вчитување...