• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Koncepti na mobilni telefoni.

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Концепти на мобилни телефони.

Тука можеме да дискутираме за најновите концепти на мобилни телефони кои можеби во блиска иднина ќе бидат незменлив дел од нашиот IT живот :D
Nokia Aeon
Тој се карактеризира со тоа што има целосен екран осетлив на допир.А за други детали ќе треба да причекаме :D

 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
А сега за еден многу сличен концепт на Nokia но овојпат од BenQ-Siemens тоа е Black Box концептот.
Овој мобилен телефон како и тој на Nokia има целосен екран на допир и нема копчиња туку се се одвива преку екранот осетлив на допир.
При секоја избрана опција на екранот се покажуваат виртуелни копчиња кои функционираат исто како стандардните копчиња на другите мобилни телефони.
Уживајте... :cool: 

Emil

Intern
11 април 2007
7
1
Radia е нов концептуален мобилен телефон, многу поразличен од овие што вие ги споменувате... ЕВе...видете
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,039
Мислења
837,393
Членови
28,974
Најнов член
beidoU
На врв Дно