• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Компресирање: секој фолдер во посебна архива?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Многупати сум имал потреба да архивирам повеќе подфолдери, но секој во посебна архива(winrar ili winzip). Десен клик, па 'add to ... archive' е сето тоа повторено многупати.

Ме интересира дали некој знае како можам ова да го автоматизирам. Разгледував по опциите на winrar(кој начесто го користам), но не најдов ништо. Дали некој има искористено нешто вакво кај некоја програма за архивирање? Ако има, ќе го молам да ми каже со која(+ која верзија).

тханкс
 

efto

Gaining Experience
19 април 2007
324
273
Пробај вака со WinRAR:
- Селектирај ги сите фолдери што сакаш да ги компресираш
- Десен клик - Add to archive
- Во Files табот на WinRAR одбери Put each file to separate archive
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,755
Мислења
864,035
Членови
30,089
Најнов член
kenzo
На врв Дно