Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Комплет конфигурација проценка

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.339
1.379
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
PSU
1300W SFX Cooler Master
Video card
NVIDIA Founders Edition 3090 Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
DemoUser додаде нов оглас:

Комплет конфигурација проценка - Проценка

Барам проценка на деловиве од конфигурацијава со тоа што не се делат и продаваат посебно туку стрикно комплет.
Зависно од проценките ќе се одлучи дали ќе иде на продажба.

Матична : ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX/ac = гаранција нема

Процесор : Intel Core i9-9900K = гаранција истечена пред 1 месец.

CPU Cooler : Noctua NH-U12A chromax black = Купен на 04.09.2023 гаранција има

Рам меморија : Corsair 64GB Model Number : CMK64GX4M2D3600C18 = Купен на 25.07.2023 гаранција има

NVME SSD ...

Видете го целиот оглас...
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.255
1.889
Скопје
Матична : ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX/ac = гаранција нема - 5500

Процесор : Intel Core i9-9900K = гаранција истечена пред 1 месец. - 9000

CPU Cooler : Noctua NH-U12A chromax black = Купен на 04.09.2023 гаранција има - 4000

Рам меморија : Corsair 64GB Model Number : CMK64GX4M2D3600C18 = Купен на 25.07.2023 гаранција има - 8000

NVME SSD : Samsung SSD 970 EVO Plus 1TB = гаранција нема - работни саати ? запис (TBW) ? - (ако е до кај 10TB) - 2500
 

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.339
1.379
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
PSU
1300W SFX Cooler Master
Video card
NVIDIA Founders Edition 3090 Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Нова цена за комплет цела конфигурација 28000 илјади денари.
Можно е конфигурацијата да се земе и без кулерот само 24500 денари.

Матична : ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX/ac = гаранција нема = 5500 денари

Процесор : Intel Core i9-9900K = гаранција истечена пред 1 месец = 9000 денари

CPU Cooler : Noctua NH-U12A chromax black = Купен на 04.09.2023 гаранција има = 5500 денари

Рам меморија : Corsair 64GB Model Number : CMK64GX4M2D3600C18 = Купен на 25.07.2023 гаранција има = 8500 денари

NVME SSD : Samsung SSD 970 EVO Plus 1TB = гаранција нема има запишано 50ТБ+ има запишано = 1500 денари

Контакт/Viber : +38975651213
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
45.672
Мислења
947.000
Членови
34.145
Огласи
2.013
Најнов член
Yadow
На врв Дно