1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Ragnar, 7 oктомври 2017.

1. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

630
    671
    9 Декември 2015
    Машко
    Добри луѓе дали може да препорачате некое компјутерско биро (за десктоп компјутер)? Вака на нет разгледувам и само на едно место ми фати око едно биро само нема цена па ќе треба во понеделник да им вртам да ги прашам. Фирмава не ја знам ама на око од слика изгледа добро. Би сакал некое биро во тој стил без додатни фиоки од страна или било што, да можам мониторот да го ставам точно на средина. Сега ми е на страна мониторот и ме кине вратов страв ми е дека сум го заебал на подолг рок :s Инаку, ме мрзи да чекам столар сите се зафатени а и ова ги мрзи некако да го работат.

На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JensenInterceptor

JensenInterceptor
    Gaining Experience

531
    206
    28 ноември 2015
    Машко
  3. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

630
    671
    9 Декември 2015
    Машко
    Како мислиш маса? Ова што го пуштив дека личи на маса? Па можеби малце ама не е баш такво :)

4. toplel

toplel
    On your way to fame

527
    513
    18 Август 2016
    Машко
    Не знам што кокретно бараш, биро или маса? Цена немаш наведено, а исто и димензии. Инаку, тоа биро што го имаш ставено погоре претпоставувам е над 15к. Еве, најдов нешто во тој стил:
    1. Работна маса
    2. Работна маса
    3. Damcom | Store

Rac58, JensenInterceptor и на Ragnar им се допаѓа ова.
  5. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

630
    671
    9 Декември 2015
    Машко
    Ме збунивте сега, па морав и речник да отворам. Според речникот, биро е работна маса :) Инаку да, токму такво нешто барам. Сегашното ми е 100 см ширина (мало е, треба барем 120 см), висина ваљда некоја стандардна столчето се подесува а длабочина или како и да е исто стандардна. Имам простор не е битно.
    Значи само ова првово доаѓа у предвид. Фала, знам точно каде е ова сум бил порано ама за плакар таму, личеше на квалитетен мебелот.

На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Astro

Astro
    Guru

5,996
    8,122
    20 Јуни 2012
    Машко
    ERP Consultant, MCSA, SQL
    На Daniel86 и STEFF им се допаѓа ова.
  7. artweb

artweb
    Gaining Experience

1,105
    475
    5 Март 2012
    Машко
    невработен
  8. Rac58

Rac58
    Gaining Experience

219
    131
    5 Јануари 2017
    Машко
    слободни активности
    Најдобра понуда, како и цени. Инаку биро е канцелариска маса, и следствено таа треба да поседува фиоки или странични или под плотната. Според мене најдобро работно биро од понудата на Toplel e ова: Damcom | Store

PC_GAMER, Ragnar и на toplel им се допаѓа ова.
  9. Whisky Vishera

Whisky Vishera
    Гостин

Kancelarija - Radni i kompjuterski stolovi - IKEA
    потоа идеш и ја наоѓаш на фејсбук страната „икеа нарачки македонија“ и праќаш линк од тоа што го сакаш, ти праќаат цена, и го имаш за 3 дена пред врата, плаќање на рака :)

На NecrotoX и Ragnar им се допаѓа ова.
  10. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

630
    671
    9 Декември 2015
    Машко
    Мошне добри предлози од сите. Благодарам!

11. FLEGMA

FLEGMA
    Epic

8,282
    12,332
    2 Август 2012
    Машко
    Или пак да го порачаш да ти го направат по твоја желба, димензија и замисла од квалитетен медиапан со првокласен кант.
    Не дека ќе биде поевтино ама ќе биде со димензии кои тебе ти одговараат.
    На пример јас сакам куќиштето да стои горе и да имам доволно простор да ги потпрам рацете кога пишувам и пак да има доволно голем простор до мониторот кој е, нели, голем, звучници да ставиш итн.
    Или пробај да побараш во Simpo. Јас на времето го начекав носено за некакви канцеларии па го земав од таму.

На Ragnar и OldSchoolPvP им се допаѓа ова.
  12. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

630
    671
    9 Декември 2015
    Машко
    Ќути сега гледам дека фактички цело време седам погрешно на бирово мое. Треба да пазиш позиција на раце, на очи, на рбет. Треба со бенифициран стаж да бидат тие што работат цел ден на компјутер :)
    Така да постов го користам како предупредување на сите да не се зафркаваат пошто треба време после да се оправат ако воопшто може да се оправи врат, грб и тн.

Последна промена: 8 oктомври 2017
    PC_GAMER, BEST и на FLEGMA им се допаѓа ова.
  13. Harrabed

Harrabed
    Practice makes perfect

1,466
    1,472
    22 Април 2013
    Машко
    Не му се работе
    Damcom | Store

Оваа ти е полн погодог а и не е скапа.

На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tajson

Tajson
    On your way to fame

566
    719
    25 Февруари 2016
    Машко
    Фала Астро за пингот ;), тука сум на располагање за сите форумџии:). Позз.

На BEST, Astro, STEFF и уште 4 други им се допаѓа ова.
  15. incontempt

incontempt
    Gaining Experience

220
    202
    24 Февруари 2016
    Машко
    Па што бидна со масиве, се поднови ли некој со нешто (патем и да препорача) и јас сум во план да земам биро + стол па ако може некој да пише некој продукт и како е задоволен од него ( или пак сите си правите самостојно со нарачка на пр. од солопром и сл. )?

16. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

630
    671
    9 Декември 2015
    Машко
    Го послушав советот на @Whisky Vishera . Ја порачав оваа маса (биро ли е кој знае:p) THYGE γραφείο, λευκό/Ασημί, Συνδυασμοί - IKEA преку тоа икеа нарачки од фејсбук. Превозот е малку скап ама сега тоа е. Кога ја склопам другата недела се надевам дека ќе биде океј. Добро е што се подесува висината помеѓу 60 cm и 90 cm.

artweb, incontempt и на Whisky Vishera им се допаѓа ова.
  17. incontempt

incontempt
    Gaining Experience

220
    202
    24 Февруари 2016
    Машко
    И јас сакам да земам 120см должина на плочата но поголема ширина да има од 60см, сите стандард ги прават толку а со 2 монитори ми е блиску за толкава површина на монитори (2 х 22'')

18. Whisky Vishera

Whisky Vishera
    Гостин

супер за нарачката. и јас нарачав пред некоја недела со ногарки на подесување али друг модел. горната плоха ми е 120 х 80, супер испадна.

Испратено од BTV-DL09 преку IT.mk форум апликација

На incontempt му/ѝ се допаѓа ова.
  19. incontempt

incontempt
    Gaining Experience

220
    202
    24 Февруари 2016
    Машко
  20. Whisky Vishera

Whisky Vishera
    Гостин

21. tupacan

tupacan
    Practice makes perfect

1,434
    1,858
    10 Септември 2007
    Машко
    Lorem Ipsum.
    Колку "малку", ако не е тајна?

22. Whisky Vishera

Whisky Vishera
    Гостин

Јас на нарачки во вредност од 450 евра платив околу 5.000, испорака до врата. Имав габаритни предмети (детски кревет, детско биро + полица, работна маса, фиокар, клупа и закачалка за во ходник, + неколку ситници)

На BEST и artweb им се допаѓа ова.
  23. kirev

kirev
    Unstoppable

5,337
    3,729
    31 Мај 2010
    Машко
    ICT ветеран
    На цената со грчкиот ДДВ? Или без?

На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
  24. Whisky Vishera

Whisky Vishera
    Гостин

@kirev мислам дека сега од србија ги зимаат, или од софија, немам поима - јас гледав од грчкиот сајт у евра.

На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
  25. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

630
    671
    9 Декември 2015
    Машко
    Ма каква тајна не сакав да ве оптоварувам:) Маса + едно како потпирач за нозе земав во ИКЕа свекупно коштаат точно 6100 денари. Превезувачите ми побараа вкупно 8100. Значи 2000 денари превоз. Ќе ги донесат стварите до влез. За постини работи разбрав дека се наплаќа дупло. На пример ако порачаш нешто за 500 денари фактички за 1000 денари ќе го добиеш на врата.

На tupacan и kirev им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...