1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Компјутерски компоненти

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од edin.ademovic, 29 Мај 2019.

 1. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  492
  276
  16 Февруари 2014
  Машко
  Студент
  Здраво дечки.

  Ако може проценка за следните делови:
  Core i7 2600
  2x4GB DDR3 HyperX @ 1666MHz
  Другите 2 плочки x4GB се Hynix @ 1666Mhz
  MSI GT1030 2GB GDDR5
  Kingston A400 120GB SSD
  Gigabyte 120GB SSD
  500GB Western Digital Blue 3.5"

  Ви благодарам однапред.
  Ако е некој заинтересиран пишете порака или јавете се на:
  078/969-996 Наум
   
  На BomBerOne666 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
  Core i7 2600 - 5000
  2x4GB DDR3 HyperX @ 1600MHz - 2500
  Другите 2 плочки x4GB се Hynix @ 1600Mhz - 2200
  MSI GT1030 2GB GDDR5 - 3000
  Kingston A400 120GB SSD - 1000
  Gigabyte 120GB SSD - 1100
  500GB Western Digital Blue 3.5" - 1000
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,417
  10,983
  23 Јануари 2008
  Манга
  Core i7 2600 - 5000
  2x4GB DDR3 HyperX @ 1600MHz - 2000
  Другите 2 плочки x4GB се Hynix @ 1600Mhz - 2000
  MSI GT1030 2GB GDDR5 - 2000
  Kingston A400 120GB SSD - 900
  Gigabyte 120GB SSD - 900
  500GB Western Digital Blue 3.5" - 1000
   
  На BomBerOne666 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,024
  8,157
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Само да ве потсетам дека нови плочки DDR3 од 4Gb се 1000 денари.

  Половните би требало да се баш половни, околу 600 денари парче.
   
  На toplel и igor_igor им се допаѓа ова.
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,954
  1,177
  5 oктомври 2007
  Машко
  Каде има за 1000че ?
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,024
  8,157
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  krema, Lazarko и на toplel им се допаѓа ова.
 7. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  910
  1,542
  20 Јануари 2015
  Машко
  Овде се нови по 1.130 денари, сепек бидејќи првиот пар се HyperX, и дека станува збор за РАМ каде што годините на старост и гаранции не играат голема улога моја проценка :
  Core i7 2600 - 5000
  2x4GB DDR3 HyperX @ 1600MHz - 2000
  Другите 2 плочки x4GB се Hynix @ 1600Mhz - 1.800
  MSI GT1030 2GB GDDR5 - 2500
  Kingston A400 120GB SSD - 1000
  Gigabyte 120GB SSD - 900
  500GB Western Digital Blue 3.5" - 1000
   
  На BomBerOne666 и ATome им се допаѓа ова.
 8. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,954
  1,177
  5 oктомври 2007
  Машко
  1130, и ги немаат по салони. Се јавив у дирекција им биле само за нивни конфигурации резервирани. Така рекоа. Значи следно за купување околу 1500.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На cele_x му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,076
  2,984
  2 Септември 2012
  Машко
  Во Нексио ги има. :)
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...