• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

kompjuterski firmi (zamena staro za novo)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Здраво, мене ми треба некоја компјутерска фирма што врши замена старо за ново конкретно сакам да заменам 2 RAM мемории од 256MB и да добијам една нова од 512MB
 
M

Mr.Alien

Гостин
Во принцип, домашниве фирми прават замена, доколку деловите се купени кај нив. Значи, ако ти се од некоја од нашиве фирми обиди се прво таму.
Знам две фирми (беа некаде кај стара рампа, не се сеќавам точно) кои вршеа замени, откупуваа...не се сеќавам на точната локација и имињата. Но имам стари огласници, ќе проверам, па ако најдам нешто ќе ти кажам.
И обиди се во Vegas Computers, тие се во Ченто, продаваат половни конфигурации и вршат понекогаш замена, ако им понудиш нешто што им треба :tainstven: .
 

marjan ku

Баниран/a
10 септември 2007
25
0
koga sme veke kaj firmata kaj stara rampa.se vika nitro i ja drzi eden moj prijatel,telefonot go imav no sum go zagubil taka da ako menuvaat tamu ne bi bilo loso da trgnes.vednas do stara rampa imas znak koj ti kazuva kaj se naoga nitro.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Ке проверам дали во PC diskont прават замена а од nitro ке побарам број на информации иначе еден човек ми рече да му ги дадам двете по 256 мега бајти + доплата од 500 денари и тој да ми даде една од 512 мега бајти па не знам дали е ОК со оглед на тоа што во анхоч цените на 256ките им се солени :)
 

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Во PC discount не работат со никаква замена старо за ново, со или без доплата. Тоа си го слушнал како на онаа детска игра расипан телефон...
Таму продаваат делови кои се претходно користени од фирми во странство (мислам дека Германија) и ги продаваат тука по пониски цени како половни но претходно проверени и истестирани.
Така да нема да ти продададат расипан дел, ама пак ново си е ново.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,407
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно