• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Компјутерски делови

 • Ја почнал/а темата
 • #1

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
180
290
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Барам проценка на следниве компјутерски делови:
CPU i5 3570
cooler CM Vortex 211Q
MB Asus p8z77 v le plus
RAM 2 x 4 GB Kingston HyperX 1600 MHz DRR 3 CL9
RAM 2 x 4 GB Kingston 1600MHz DDR3 CL9 - KVR16N11S8/4
SSD Kingston HyperX 3K 120GB
2 x HDD HGST 500 GB 5400 RPM
Case CM Elite 430 Black, на него има еден CM 140 mm кулер на предна страна и имам уште два DeepCool 120 mm. Сите три кулери светат плаво.
Се е уредно расклопено и ичистено и сите делови се во кутија како што сум ги купил, освен куќиштето. Може ако има интерес се да се склопи назад и да се купи комплет.
Еве неколку слики
Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
180
290
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Знам дека деловиве не се нешто нови и атрактивни, ама ајде пишете некоја проценка колку да знам кои цени да ги пишам.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,671
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
CPU i5 3570 = 2200 ден
cooler CM Vortex 211Q = 400 ден
MB Asus p8z77 v le plus = 3000 ден
RAM 2 x 4 GB Kingston HyperX 1600 MHz DRR 3 CL9 = 2х 1000 ден
RAM 2 x 4 GB Kingston 1600MHz DDR3 CL9 - KVR16N11S8/4 = 2х 1000 ден
SSD Kingston HyperX 3K 120GB = 1000 ден
2 x HDD HGST 500 GB 5400 RPM = 2х 1200 ден
Case CM Elite 430 Black со кулери = 1300 ден
-----------------------------------------------------------
Топтан за брзо продавање = 13000 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
180
290
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Цените ќе бидат погоре @gOJDO што ги напиша. Некои членови кои беа најбрзи и најконкрети веќе земаа дел од деловите.
Останати уште:
2 x HDD HGST 500GB - еден 1200 ден. но доколку се земат двата за 2000 ден.
2 x 4GB RAM Kingston HyperX DDR3 1600MHz - 2000 ден.
1 x 4GB RAM Kingston DDR3 1600MHz - 1000 ден.
Case CM Elite 430 Black, заедно со трите вентилатори и CD ROM - 1300 ден.
1 x 4GB RAM Samsung DDR3 1Rx8 SODIMm PC3L-12800S-11-12-B4 Laptop Memory - оваа меморија ја додавам на листата - 1000 ден.Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
180
290
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Bump......
Останати уште:
2 x HDD HGST 500GB - еден 1200 ден. но доколку се земат двата за 2000 ден.
2 x 4GB RAM Kingston HyperX DDR3 1600MHz - 2000 ден.
1 x 4GB RAM Kingston DDR3 1600MHz - 1000 ден.
Case CM Elite 430 Black, заедно со трите вентилатори и CD ROM - 1300 ден.
1 x 4GB RAM Samsung DDR3 1Rx8 SODIMm PC3L-12800S-11-12-B4 Laptop Memory - 1000 ден.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
180
290
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Bump....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
180
290
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Bump...
Ако има некој заинтересиран, лесно ке се договориме за цена (да не седат џабе во фјока) :p
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
180
290
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Bump...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
180
290
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Bump...... со нови цени
Останати уште:
2 x HDD HGST 500GB - еден 1000 ден. но доколку се земат двата за 1800 ден.
2 x 4GB RAM Kingston HyperX DDR3 1600MHz - 1800 ден.
1 x 4GB RAM Samsung DDR3 1Rx8 SODIMm PC3L-12800S-11-12-B4 Laptop Memory - 900 ден.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
180
290
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Bump....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,339
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно