1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутерски делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од igor_igor, 9 Февруари 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Продавам:
  1. Матична Gigabyte H61M-S2PV, (all solid capacitors) во оригинална кутија со упатство, цд, I/O shield и Intel I3 3220 3.0GHz Box so кулер. (комбо) = 4000 мкд.
  2. Рам Patriot 2GB DDR3 1333MHz (single sided). = 500 мкд.
  3. Рам Kingston 1GB DDR2 800MHz low profile, (double sided). = 200 мкд.
  4. Рам Kingston 1GB DDR2 800MHz low profile, (single sided). = 200 мкд.
  5. Intel E8400 3.0GHz = 500 мкд.

  Состојба: Исправни во целост, (мемориите тестирани со мемтест).
  Гаранција: /
  Испорака: Лично превземање, (Брза пратка, Курир итн. на сопствена одговорност и сметка).
  Забелешка: Достапни од 14-02-2018, цените се фиксни.

  Огласот има важност до: 23-02-2018.
   
  Последна промена: 9 Февруари 2018
  STEFF, Lazarko, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Под реден број 2 резервирано. :)
  Воедно и исправка кај процесорот Intel I3 3220 3.30GHz Box
   
  Последна промена: 9 Февруари 2018
 3. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Матичната и процесорот резервирани. :p
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Матичната и процесорот (комбото) продадени. :cool:
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Свежа роба одма оди :D, се се продаде уште пред да истече официјалниот рок на огласот.:cool:
  Клуч. :)
   
 6. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Spacex pustija dva ekspirementalni sateliti za internet ,planirat 4000
   
  Boldozer, olikomerc, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  А што има врска тоа со дечково што си ги продал деловите? :D
   
  На SiPy` и igor_igor им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Најверојатно ја утнал темата и требало тука да заврши постот :)
   
  На igor_igor и Fredy им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...