1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

компјутерот не дава слика....помош

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Mo3oK4e, 8 Декември 2009.

 1. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  Imam eden problem so eden kompjuter...
  Znaci go pustam no nikako nema slika.. mu jas meniv ram memorijata no pak istoto..Mislev da ne e do hard diskot, go smeniv no istoto.. Grafickata mu e Onboard no ne probam dr da stavam mislejki deka ne bi trebalo da bidi to nea..
  Ako imate nekoj sovet pomagajte...
   
 2. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  А да не е мониторот :)
  Oбјасни повеќе како не дава слика, ја сум имал проблеми од типот палиш комп. но не се пали монитор во исто време што автоматски треба да се пали. Дали компјутерот ти дава некој бип при палење. Според бипот можеш да откриеш што е проблемот.
  Друго, дали можеш да влезеш во биос? Дали таму го има хард дискот? Дали тој е наместен да се бутира прв?
  Може да бидат многу работи зашто не се пали пц.то
   
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
  Помагајте другови хочу да се убијем због ње, због ње, због ње....матичната плоча.
   
 4. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  Занци го пустам компјутерот поцни да работи но на мониторот нема нисо т.е не покажува знаци дека треба да почни да работи туку сијаличката и понатами си трепка како кога е исгасен. Не мозам да влезам во bios а исто и ко велиш ти не слушам никаков бип... Сијаличката на кукиштето, онаа црвената некако не свети со полна светлина, и не трепка туку постојано си свети загасито.Стварно не знам со мозе да е...
   
 5. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  786
  402
  29 Јануари 2009
  Провери си го напојувањето.
   
 6. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
  пробај со друг монитор прво, а после ќе правиш испитувања со замена на компоненти...
   
 7. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  Проблемот е до тоа што напојувањето било расипано и со тоа и Hard Diskot рикнал.. Сигурно јачината на струјата до Hard Diskot била премногу слаба и ми прегорел за зал... Сепак Ви влагодарам за одговорите..
   
 8. ac1d

  ac1d
  Intern

  410
  14
  24 Септември 2008
  хахахахах кафански човек се глеа што е :D:D
   

Сподели

Вчитување...