• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Компјутер за light Гејминг

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
721
224
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Купен почеток на 2015та година користен исклучиво за гејминг и интернет, што би рекле наши колеги топ конфигурација за гејминг сочуван како нов!!

Case Cooler Master HAF XM
CPU Intel i5 3570k
Cooler Master Hyper 212 evo
MB Asus SABERTOOTH Z77
HDD 1tb WD blue ezex 7200rpm
SSD 120gb kingston
RAM Kingston 2x4 1600mhz
PS Cooler Master v650 GOLD
GPU GTX 760 DC2OC-2GD5

Цена: 15.000ден.
За купување одма, има простор!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
721
224
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
  • Ја почнал/а темата
  • #3

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
721
224
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Продаден. Може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,277
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно