1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутер: i5-4570, 8gb, ssd 240GB, Rx580 8Gb, CM 500W

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Saso PC, 14 Април 2019.

 1. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  270
  5 Април 2018
  Машко
  Продавам компјутер:

  CPU: Intel® Core™ i5-4570 Processor (6M Cache, up to 3.60 GHz)
  MB: GA-B85M-D2V
  RAM: Team Grup 8GB 1600mhz Elit +
  GPU: SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 580 8GB
  SSD: Kingston A400 240GB (garancija 2 god bez malku)
  Case: Logic K3 (novo kupeno pred 3 dena 80mm+120mm fan)
  Psu: Cooler Master Elite 500W V3 (novo bez garancija)

  Kompjuterot e kompleto ispraven.
  Cena: 20300 denari


  Opcija:
  8GB 1600mhz ram doplata 2000 denari
  1TB Toshiba P300 nov bez garancija doplata 2000 denari
  Ssd WD Green 120Gb 800 denari pomalku

  20190414_195748.jpg
   
  На Mario.Bog, GGTT1, Speedster и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  270
  5 Април 2018
  Машко
 3. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  270
  5 Април 2018
  Машко
  Продадено.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gremlin
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  775
 2. gremlin
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,081
 3. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  638
 4. gOJDO
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,102
 5. gOJDO
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  446
Вчитување...

Сподели

Вчитување...